| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Magnetic Drill |
| Classification: | Hand Drill |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Specification: | |
| Maximum drilling diameter: | 28mm |
| Rated voltage: | 220V |
| Rated Frequency: | 50 Hz/60 Hz |
| Rated Power: | 1600W |
| NO-load speed: | 0-350r/min |
| Magnetic adhesion: | 14000N |
| stroke: | 225mm |
| Adjustable travel: | 320mm |
| weight: | 19kg |
| Dimensions: | 100×270×350mm |
