| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Magnetic Drill |
| Classification: | Hand Drill |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Specification: | |
| Maximum hollow drilling diameter: | 50mm |
| Rated voltage: | 220V |
| Rated Frequency: | 50 Hz/60 Hz |
| Rated Power: | 1500W |
| NO-load speed: | 600r/min |
| Magnetic adhesion: | 13000N |
| stroke: | 120mm |
| Adjustable travel: | 220mm |
| weight: | 11.5kg |
| Dimensions: | 100×270×350mm |
Shandong Vedon Intelligent Equipment Co., Ltd., We Specialize In The Design And Manufacturing Of High-Precision Cnc Machines For Metalwork Processing. Including 5 Axis Machining Center, Gantry Type Machining Center, Horitonal Type Machining Center, Vertical Machining Center, Cnc Lathe Etc.. With A Strong Focus On Innovation, Quality, And Reliability, Our Advanced Cnc Equipment Enables Precision And Efficiency In Every Application. Whether For Small-Scale Operations Or Large Industrial Projects, We Deliver State-Of-The-Art Solutions Tailored To Meet The Diverse Needs Of The Metalworking Industry. Powered By Cutting-Edge Technology And A Commitment To Excellence, We Are Dedicated To Enhancing Productivity And Driving Success For Our Global Clients.

Q1. Could I put my LOGO on it or paint my own color?